Ubytovanie Paríž - Zaujímavosti a pamätihodnosti Paríža

Ubytovanie v Paríži na Booking.com >> >>

(Stovky hotelov v Paríži na Booking.com bez rezervačného poplatku)

Montmartre

Ulica Montmartre se nachádza na severnom okraji Paríža a je známá predovšetkým bazilikou Cacre-Coeur, kostolom Sv. Petra, Moulin Rouge a cintorínom. Taktiež se tu narodil režisér Jean Renoir a točil sa tu skvelý film Amélia z Montmartru. Keď budete touto ulicou prechádzať, zastavte se u jedného z maliarov a zapozerajte sa na jeho kresby a uvidíte ako vám na čase vôbec nezáleží a budete vnímať tú nádhernu architektúru a úzké uličky, které vás úplne pohltia.

Sacre Coeur

Sacre Coeur alebo Kostol Najsvätejšieho Srdca Ježišovho je postavený na najvyššom bode Paríža. Základný kameň bol položený 16.6.1875 a stavbu mali na starosti architekti Paul Abadie a Magne. Bazilika Sacre Coeur je postavená v byzantsko-románskom slohu. V zvonici je umiestnený slávný zvon Savoyarde, ktorý váži 19 ton (patrí k najväčším zvonom na svete). U Sacre Coeur je vždy mnoho turistov, ale nenechajte se týmto odradiť – pohľad a prehliadka Sacre Coeur rozhodne stojí za tu trpezlivosť.

Notre Dame

Katedrála Notre Dame sa stavala medzi rokmi 1163 až 1345 na miesto, ktoré slúžilo k náboženským kultom. Postavená je v neskorom románsko-gotickém štýle. Do katedrály je vstup zdarma, avšak pripravte se na davy turistov, které tu určite stretnete. Ak budete mať šťastie, môžete počuť i organy, ktoré se rozoznia po celej stavbe. Rozhodne si nenechate ujsť pohľad na sochu Panny Márie, ktorá je umiestnená v priečnej lodi. Ak máte stále dostatok energie, skúste vystúpať 387 schodov k severnej veži, z ktorej se vám naskytne krásný pohľad na okolie. Katedrála Notre Dame je známa i z knižného vydania od autora Viktora Huga – Chrám Matky Božej v Paríži.

Eiffelova veža

Snáď najznámejšou pamiatkou a dominantou nielen Paríža, ale snáď celého Francúzska, je rozhodne Eiffelova veža postavená medzi rokmi 1887 – 1931. V svojej dobe patrila k najvyššej stavbe na svete (324 m i s anténou). Meno dostala podľa svojho konštruktéra Gustava Eiffela. Veža bola postavená k stému výročiu francúzskej revolúcie a Svetovej výstavy. Pôvodne sa plánovalo, že Eiffelova veža bude stáť na svojom mieste len do roku 1909, ale nakoniec bola využívaná ako meteorologická stanica a televízny a rozhlasový vysielač, a preto bola zachovaná až doposiaľ. I tu stretneme davy turistov a maliarov, ktorí sa vám pokusia ponúknuť niečo málo ze svojho umenia.

Louvre

Na pravom brehu rieky Seiny se nachádza palác „Palais du Louvre“, ktorého história siaha takmer o tisíc rokov naspäť (prvá zmienka pochádza z roku 1198 – ako opevněné kráľovské sídlo). Tak ako ho poznáme dnes sme vdační 16.storočiu a architektovi Pierrovi Leskotovi, ktorý priniesol i nový sloh – renesanciu. V Louvri sa momentálne nachádza múzeum, ktoré je zároveň i jediným majiteľom paláca Louvre. Nájdeme tu zbierku obrazov, ktoré začal zbierať už František I. a ďalší panovníci zbierku ďalej rozširovali. Výstavná plocha má dnes 198 sál a 55 tis. m2 .

Latinská štvrť

V Latinskej štvrti nájdeme známu univerzitu Sorbonnu (1253) a Luxemburské záhrady. Vďaka univerzite, ktorá sem bola presťahovaná už v 13.storočí sa v tejto štvrti vyskytujú skôr študenti a mladší ľudia. Okolité úzké a romantické uličky lákajú nielen svojou architektúrou, ale i krčmičkami a obchodmi s lahôdkami, ktorým se nedá odolať. Po ochutnaní niektorej z miestnych dobrôt se môžete odobrať do Luxemburských záhrad, ktoré priamo volajú po odpočinku. Tieto záhrady sú zo 17.storočia a rovnako ako Versailles sú riadne upravované (aj keď až tak nepodliehajú prísnym reguliam). V latinskej štvrti tiež stojí za prehliadku Pantheon – mauzóleum postavené v novoklasickom slohu. Boli tu pochovaní národní hrdinovia, medzi ktorých patrí napr. Emil Zola, Voltaire či Viktor Hugo.

Euro Disneyland

Disneyland se skladá z dvoch častí – park a štúdiá. Všetky časti nás zoznámia s očarujúcimi krajinami, ktoré iste vy i vaše deti poznáte z rozprávok a príbehov. Ak máte deň čas neváhajte a poďte si spomenúť na detské časy a očarujúce rozprávkové príbehy. Ak plánujete návštevu, doporučujeme si rezervovať atrakcie na konkrétnu hodinu..i tu je mnoho turistov a v prípade rezervácie máte istotu, že nebudete musieť postávať a podupávať, ale ísť sa rovno vyblázniť. Vstupné se pohybuje okolo 1200 Kč, avšak potom v parku môžete všetky atrakcie už absolvovať zdarma.

Versailles

Zámok Versailles bol v roku 1979 zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCA. Zámok se delí na tieto časti: Zrkadlový sál, Opera, Mramorové nádvorie obklopené jadrom zámku, Severné a Južné krídlo a Kráľovské nádvorie. Pôvodne to bol len malý lovecký zámoček, ktorý Ludvík XIV nechal prestavať. Od roku 1661 sa Versailles stala rezidenciou a sídlom vlády.

Prevádzkovateľ webu

Tento web prevádzkuje agentúra NetHotels.cz (ponuka Ubytovania pre Barcelona, Rím, Amsterdam, Londýn, Paríž a dalšie mestá).

Ďalej prevádzkujeme internetový rezervačný portál leteniek - NetLetenky.com.

Ubytovanie v ParížiLetenky do Paříže

Online rezervácie leteniek do celého sveta.

Ďalšie odkazy